Product Details
Place of Origin: china
Brand Name: JDY
Model Number: JDY-600A
Payment & Shipping Terms
Minimum Order Quantity: 1
Price: $17143
Packaging Details: Flight case
Delivery Time: 30days
Payment Terms: D/P
Supply Ability: 200 per month
|
Receiver Tech:
|
LekDro 915MHz Rx ELRS
|
Fpv Drone:
|
Yes
|
Material:
|
Durable ABS Plastic And Aluminum Alloy
|
Dimensions:
|
350mm X 150mm X 80mm
|
Size:
|
305mm*265mm*145mm
|
Operating Mode:
|
Handheld
|
Frequency:
|
900MHz/1.5Ghz/2.4Ghz/5.8Ghz
|
Operatingtemperature:
|
-10°C To 50°C
|
Detection Angle:
|
Horizontal 360°, Vertical -90°~+90°
|
Total Rf Power:
|
≥95W
|
Power Capacity:
|
100W
|
Safety Features:
|
Automatic Power Off When Not In Use
|
Frequencyrange:
|
2.4 GHz And 5.8 GHz
|
Flight Stack:
|
F405 FC + BhetaI-S 60A ESC 4in1
|
Color:
|
Blue
|
|
Receiver Tech:
|
LekDro 915MHz Rx ELRS
|
|
Fpv Drone:
|
Yes
|
|
Material:
|
Durable ABS Plastic And Aluminum Alloy
|
|
Dimensions:
|
350mm X 150mm X 80mm
|
|
Size:
|
305mm*265mm*145mm
|
|
Operating Mode:
|
Handheld
|
|
Frequency:
|
900MHz/1.5Ghz/2.4Ghz/5.8Ghz
|
|
Operatingtemperature:
|
-10°C To 50°C
|
|
Detection Angle:
|
Horizontal 360°, Vertical -90°~+90°
|
|
Total Rf Power:
|
≥95W
|
|
Power Capacity:
|
100W
|
|
Safety Features:
|
Automatic Power Off When Not In Use
|
|
Frequencyrange:
|
2.4 GHz And 5.8 GHz
|
|
Flight Stack:
|
F405 FC + BhetaI-S 60A ESC 4in1
|
|
Color:
|
Blue
|
This system employs an ultra-lightweight carrying design, keeping the overall weight within a soldier's carrying capacity, facilitating easy transport and extended operations. It can be easily carried by a single person, eliminating the need for additional transportation and enhancing the flexibility and mobility of mission deployment. Whether in complex terrain or rapid-response missions, operators can easily cope while reducing physical burden, making mission execution more efficient.
![]()
| Parameter Name | Parameter Description |
|---|---|
| Detection Range | 300MHz-6G |
| Key Detection Frequency Bands | 2.4G/5.8G/400MHz/800MHz/900MHz/1.4GHz |
| Detection Range | 1-3KM |
| Interference Frequency Bands | 900M1.5G2.4G5.2G5.8G |
| Interference Range | > 1-2KM |
| Response Time | ≤3s |
| Product Dimensions | 475*365*190mm |
| Packaging Dimensions | 670*140*220mm |
| Product Weight | 12KG |
| Total Product Weight | 15KG |
The system is highly integrated, allowing a single soldier to complete signal acquisition and strike operations. The user interface is simple and intuitive; users can master the core functions through brief training, enabling full-process operation from target detection to strike. This feature significantly improves the efficiency of small-scale special operations or emergency missions, reducing reliance on multi-person collaboration.
Strike mode can be achieved through watch operation, eliminating the need for frequent manual intervention. Users can remotely trigger strike commands while monitoring system status, ensuring low interference and high stealth during missions. Watch control enhances operational flexibility and security, making individual soldier operations more convenient and efficient.
The system supports real-time data recording, including flight trajectories, signal acquisition information, and strike data. All data can be transmitted back or stored, facilitating mission review and analysis, and helping to optimize subsequent tactical plans. The real-time recording function not only improves the controllability of mission execution but also provides a reliable basis for training and technological improvements.