Rincian produk
Tempat asal: Cina
Nama merek: JDY
Nomor model: JDY-2000P
Syarat Pembayaran & Pengiriman
Kuantitas min Order: 1
Harga: $57143
Kemasan rincian: kasus penerbangan
Waktu pengiriman: 30 HARI
Syarat-syarat pembayaran: L/C
Menyediakan kemampuan: 200 per bulan
|
Tingkat perlindungan:
|
IP55
|
Kapasitas Daya Antena:
|
100W
|
Warna:
|
perak aluminium
|
Jumlah Saluran:
|
6
|
Mode Peringatan:
|
Peringatan audio/visual
|
Metode penggunaan:
|
Genggam Satu Prajurit Terintegrasi
|
Antarmuka RF:
|
Jenis NJ, Impedansi 50Ω
|
Jarak gangguan:
|
200-1000m
|
Akurasi Azimuth:
|
10°(RMS)
|
Sudut Deteksi:
|
Horisontal 360°, Vertikal -90°~+90°
|
Pita:
|
2 jalur
|
Bandwitch Interferensi:
|
900MGz, 1,5Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz
|
Efisiensi:
|
≥50%
|
Ukuran:
|
710*290*70(mm)
|
Fitur Khusus:
|
membangun "zona larangan terbang"
|
|
Tingkat perlindungan:
|
IP55
|
|
Kapasitas Daya Antena:
|
100W
|
|
Warna:
|
perak aluminium
|
|
Jumlah Saluran:
|
6
|
|
Mode Peringatan:
|
Peringatan audio/visual
|
|
Metode penggunaan:
|
Genggam Satu Prajurit Terintegrasi
|
|
Antarmuka RF:
|
Jenis NJ, Impedansi 50Ω
|
|
Jarak gangguan:
|
200-1000m
|
|
Akurasi Azimuth:
|
10°(RMS)
|
|
Sudut Deteksi:
|
Horisontal 360°, Vertikal -90°~+90°
|
|
Pita:
|
2 jalur
|
|
Bandwitch Interferensi:
|
900MGz, 1,5Ghz, 2.4Ghz, 5.8GHz
|
|
Efisiensi:
|
≥50%
|
|
Ukuran:
|
710*290*70(mm)
|
|
Fitur Khusus:
|
membangun "zona larangan terbang"
|
The Anti-Drone Navigation Deception system supports drone detection capabilities up to 10 kilometers, enabling real-time monitoring of the flight paths of various civilian and commercial drones. Whether in complex urban environments or open areas, the system maintains high-precision detection performance, ensuring airspace security in critical areas. Through a combination of advanced radar and optical sensors, the system can issue an alert the instant a drone enters the detection range and displays the drone's flight position, speed, and altitude in real time, providing ample data support for defense strategies.
![]()
| Parameters | Description |
|---|---|
| Detection Distance | 300MHz-6G |
| Key Detection Frequency Bands | 2.4G/5.8G/400M/800M/900M/1.4G |
| Detection Distance | 1-12KM |
| Positioning Accuracy | <10m |
| Pilot Positioning Accuracy | <5m |
| Response Time | ≤0.25s |
| Interference Frequency Bands | 900M1.5G2.4G5.2G5.8G |
| Interference Distance | >1-5KM |
| Response Time | ≤3s |
| Decoy Signal System | GPS/BDS/GLONASS/Galileo |
| Decoy Distance | 1-10KM |
| Product Dimensions | 450*450X*850mm |
| Packaging Dimensions | 960*530*455mm |
| Product Weight | 20KG |
| Total Product Weight | 47KG |
The system incorporates intelligent algorithms that automatically identify the model of drones entering the defense range and match the optimal deception strategy based on the model's characteristics. For consumer-grade drones, the system can initiate induced return-to-home or jam control signals; for industrial-grade drones, the system can execute complex navigation deception, causing them to deviate from their original flight path. This automated identification and adaptation mechanism significantly reduces the workload of operators and improves defense efficiency and response speed.
Anti-Drone Navigation Deception can simultaneously monitor and track multiple drones, supporting real-time monitoring of up to eight drones. In complex airspace, even if multiple drones appear simultaneously, each drone can be individually identified, tracked, and defense strategies implemented, ensuring that no potential threat is missed. The system's multi-target management function makes defense operations more precise and efficient.
The system is equipped with an intuitive touch interface and a user-friendly software control platform, allowing even first-time users to quickly get started. All detection data, trajectory information, and defense options are displayed visually, allowing operators to quickly grasp the airspace situation. Simultaneously, the system supports rapid switching between defense modes, greatly enhancing emergency response capabilities.